Certifikáty a ocenění

Časopis Öko-Test

Öko-Test

Časopis Öko-Test zkoumal 23 izolačních materiálů z hlediska stavební fyziky a tepelné ochrany. TERMO-KONOPÍ® bylo v ročence pro rok 2007 ohodnoceno známkou „velmi dobré“.

Vydavatelství Grand Designs Magazine

Grand Designs Magazine

V květnu 2006 bylo TERMO-KONOPÍ® zvoleno předním britským odborným vydavatelstvím Grand Designs Magazine jako "nejlepší ekologický stavební produkt" pro celé Spojené Království.

Časopis zdravého bydlení

Lékařsky doporučeno pro zdravé bydlení

V listopadu 2005 udělili stavební technologové a odborníci na zdravé bydlení z Výboru pro ekologickou výstavbu a stavební hygienu TERMO-KONOPÍ® certifikát „Lékařsky doporučeno pro zdravé bydlení“.

Nadace Warentest

Nadace Warentest

Nadace Warentest ( 10/2005 ) vyhodnotila TERMO-KONOPÍ® v porovnání s 19-ti izolačními látkami jako „Nejlepší izolační materiál z obnovitelných zdrojů pro mezikrokevní izolaci“. Známka 1,9.

R-symbol

R-symbol

Od června 2004 nese TERMO-KONOPÍ® „R-symbol“. Ten závazně deklaruje vysoký podíl obsažených přírodních látek. Barevné „R“ symbolizuje : zelená barva : rostoucí přírodní surovina, žlutá barva : minerální látky, červená barva : fosilní látky.

natureplus

Značka jakosti natureplus

„natureplus“ je značka jakosti pro ekologické, zdravotně nezávadné, funkční stavební materiály. Tuto značku získalo TERMO-KONOPÍ® v červnu 2002 jako první izolace z přírodní vlákenné látky v Evropě.

CO2-bilance

Pozitivní CO2-bilance

TERMO-KONOPÍ má pozitivní CO2-bilanci. Celkové spotřebě energie 45,75 kg CO2 na m3 při výrobě TERMO-KONOPÍ PREMIUM odpovídá schopnost konopí při fázi růstu odbourat 58,5 kg CO2 na m3. Výsledná pozitivní CO2-bilance je ca.13 kg CO2 na m3.