Jak mám objednat a jaká je dodací doba ?

 • Objednávku učiňte u Vašeho nejbližšího prodejce e-mailem, nebo objednejte přes náš e-shop. Dodací doba u THERMO NATUR Premium je 2-3 týdny nebo dle dohody, u THERMO NATUR PREMIUM PLUS 3-4 týdny.

Jak se platí přeprava na místo stavby ?

 • Doprava v české republice je zdarma na místo určení od 30 m3, na Slovensko od 50 m3. Odeslání jednoho balíku/ks zboží v české republice 250,- Kč bez DPH. Viz. přepravní a dodací podmínky.

Jak je TERMO-KONOPÍ odolné proti hlodavcům, hmyzu, molům a dalším škůdcům ?

 • TERMO-KONOPÍ je velmi odolné proti všem škůdcům, nemusí se chemicky ošetřovat ani ve fázi růstu, ani pro účely tepelné izolace. TERMO-KONOPÍ je vyrobeno ze zpracovaného čistého konopného vlákna, které neobsahuje bílkoviny a není náchylné ani ke tlení či plesnivění. Konopná vlákna mají tu přednost, že nejsou pro hlodavce stravitelná a díky obsaženým speciálním kyselinám škůdce odpuzují.

Je TERMO-KONOPÍ hořlavý izolační materiál ?

 • TERMO-KONOPÍ spadá do třídy hořlavosti B2 ( evropská třída hořlavosti E ). Je impregnováno v roztoku přírodní sody ( 3 - 5 % ), která působí jako protipožární ochrana a díky sodě má TERMO-KONOPÍ samozhášivé vlastnosti. Impregnace sodou působí také jako ochrana proti plísním a hnilobě. Dá se TERMO-KONOPÍ použít i jako fasádní izolace ? - TERMO-KONOPÍ je výplňová tepelná izolace a její použití je vždy do roštu. Jako fasádní izolace se může zcela jistě použít, ale opět do roštu, na který se pak upevní záklop.

Je potřeba u TERMO-KONOPÍ použít parotěsnou fólii ?

 • u TERMO-KONOPÍ se v žádném případě nepoužívají parotěsné fólie. TERMO-KONOPÍ je difúzní materiál, který "dýchá" a pracuje se vzdušnou vlhkostí. Proto se směrem do interiéru používá tzv. parobrzda, která zpomaluje a reguluje průnik vzdušné vlhkosti do izolace a zase ji uvolňuje zpět do interiéru.

V čem je konopná izolace lepší než běžně používané izolační materiály ?

 • Hlavní předností TERMO-KONOPÍ je, že je to přírodní tepelná izolace vyrobená z obnovitelných zdrojů, má vynikající tepelně-izolační vlastnosti, které jsou naprosto srovnatelné s běžně používanými izolačními materiály.
 • Důležitou vlastností TERMO-KONOPÍ je, že má vysokou měrnou teplotní kapacitu (dokáže akumulovat teplo a zadržet ho na delší dobu, než klasické izolace). Díky tomu TERMO-KONOPÍ optimálně vyrovnává extrémní teploty v zimě i v létě (fázový posun u TERMO-KONOPÍ při izolaci sřechy 24 cm izolace je o 2,6 hod. delší než u srovnatelné vrstvy minerální izolace).
 • Je to difúzní materiál, který dýchá", má klimatizační efekt a vytváří příjemné a zdravé klima pro bydlení; je vhodné i pro alergiky. Výborně "spolupracuje" se dřevem a hlínou a hodí se ideálně do dřevostaveb, srubů a roubenek. Jeho pužití je ale samozřejmě možné i ve zděných domech, ve staré i nové zástavbě.
 • Další předností je, že je CO2 pozitivní - nezatěžuje a dokonce odbourává CO2 v atmosféře (u TERMO-KONOPÍ PREMIUM je to 13 kg CO2 na m3).
 • Při montáži nekouše a neškrábe, nedráždí dýchací cesty.
 • Vyrábí se ve standardních formátech, ale i na míru bez přirážky k ceně.