TERMO-KONOPÍ COMBI-JUTE
 • TERMO-KONOPÍ COMBI-JUTE
 • TERMO-KONOPÍ COMBI-JUTE
 • TERMO-KONOPÍ COMBI-JUTE

THERMO JUTE100 580x1200mm

THERMO JUTE100 580x1200mm

0,00 Kč
S DPH Doručení: do 1 týdne

0 bez DPH.

TERMO-KONOPÍ COMBI-JUTE je ekologický přírodní izolační materiál z technického konopí a juty, který má vynikající tepelně izolační vlastnosti.

Tloušťka [mm]
 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Zavřít nebo  

  TERMO-KONOPÍ COMBI-JUTE

  TERMO-KONOPÍ COMBI-JUTE je ekologický přírodní izolační materiál z technického konopí a z juty, který je plnohodnotnou náhradou běžně používaných izolací ( minerální, kamenná izolace .. ) a je lékařsky doporučeno pro zdravé bydlení. Do interiéru je tento materiál velice vhodný, protože máte jistotu, že neobsahuje zdraví škodlivé látky, nedráždí kůži ani dýchací ústrojí.

  TERMO-KONOPÍ COMBI-JUTE je jakostní přírodní izolační materiál vhodný k izolaci střech, stropů, podlah, vnitřních i vnějších stěn. Jeho tepelně-izolační vlastnosti jsou srovnatelné s běžnými izolacemi, výpočtová hodnota tepelné vodivosti je 0,040 W/m*K. Navíc má TERMO-KONOPÍ® COMBI-JUTE difúzní vlastnosti ( hodí se do difúzně otevřených skladeb = skladba je prodyšná, takzvaně "dýchá", a tudíž v ní nekondenzuje voda, není náchylná k plísním a má klimatizační účinek ) a výborné akumulační schopnosti ( dvojnásobná tepelná kapacita než u minerální izolace ), takže lépe chrání před horkem v létě a chladem v zimě. Více viz Technický list.

  Tento materiál je odolný vůči škůdcům ( škůdci ho vůbec nenapadají - neobsahuje žádné bílkoviny a přímo škůdce odpuzuje ) i vůči plísním a hnilobě ( neobsahuje žádné pazdeří + je impregnován přírodní sodou ze 2 - 5 %, což působí i jako protipožární ochrana, takže TERMO-KONOPÍ® COMBI-JUTE splňuje evropskou třídu hořlavosti E a má samozhášecí účinek.

  TERMO-KONOPÍ COMBI-JUTE umí pracovat s vlhkostí ( podobně jako dřevo vlhkost natáhne a zase pustí ), může dokonce pojmout až 20 % vlhkosti, aniž by změnilo své tepelně-izolační schopnosti. Tento materiál je přírodní alternativou k běžně používaným izolačním materiálům a je vhodný jak do nové, tak i staré zástavby, do dřevostaveb,srubů, roubenek i pro izolaci starších objektů, které trpí vlhkostí.

  TERMO-KONOPÍ COMBI-JUTE dodáváme ve formě rohoží ( tloušťka 3 - 22 cm ) a rolí ( tloušťka 3 - 8 cm).. Zhotovení šířky na míru od 40-ti kusů rohoží stejné šířky ZDARMA ! ( Délku nelze upravovat - standardně u rohoží délka 1,2 m nebo 2,4 m, u rolí 6 - 10 m ).

  Parametry

  Typ
  Deska
  Tloušťka
  30 - 220 [mm]
  Objemová hmotnost
  30 - 42 kg/m3
  Konopné vlákno
  ( 65 - 70 % )
  Vlákna z juty
  ( 20 - 25 % )
  Pojivo
  umělé biko-vlákno ( 8 - 10 % )
  Impregnace
  přírodní soda ( 2 - 5 % )
  Výpočtová hodnota tepel. vodivosti
  0,040 [W/(m·K]
  Faktor difúzního odporu
  1 - 2
  Měrná tepelná kapacita c
  2 300 [J/(kg·K)]
  Maximální snesitelná teplota
  120 [°C]
  Třída hořlavosti
  E
  Tepelný odpor při tloušťce 100 mm
  2,50 [m2·K/W]

  Ke stažení

  Vlastnosti juty

  Mezikrokevní izolace THERMO JUTE100

  Ke stažení (639.2k)

  Průřez naším sortimentem

  Přírodní stavební materiály

  Ke stažení (1.29M)

  8 produkty v kategorii :